копчена риба

Поміж рибної продукції найвищі сходинки популярності займає копчена риба. Особливий аромат, унікальні смакові якості та приваблива золотиста скоринка – такий продукт  ніколи не залишається поза увагою. Окрім того, така риба є унікальним джерелом жирних кислот Омега-3. Вони необхідні для збереження гострого зору та функціонування серцево-судинної системи. Вдосталь у цьому продукті і білка – речовини – будівельного матеріалу м’язової тканини. Технологія приготування не передбачає додавання жирів, як при смаженні. Зокрема, немає потреби у використанні рослинного масла. Звідси – незначна калорійність и вміст жиру у продуктів, що не перевищує допустиму норму.

Копчення як різновид теплової обробки їжа використовується здавна. Однак приготування сьогочасних копчених делікатесів із риби далеко не завжди використовується на впровадження природних і безпечних для людини технологіях.

Сучасні технології копчення

На сьогоднішній день застосовуються декілька способів:

* гаряче копчення – температура диму в діапазоні 80-170 °C;

* холодна обробка димом – температура не більше 40 °C;

В чому небезпека «рідкого диму»?

Деякі виробники впроваджують бездимну обробку із залученням спеціальних коптильних рідин.

Цей спосіб складно назвати копченням. Адже алгоритм обробки риби зводиться до занурення в спеціальну хімічну субстанцію (її часто називають рідким димом) основної сировини. Хімічний склад такої суспензії дозволяє за мінімум часу надати продукту необхідні смакові якості і колір. При цьому фінансові затрати на таке виробництво значно зменшуються у порівнянні із гарячим та холодним копченням. І, здавалося б, все гаразд, якби не шкідливість такого продукту. Поміж аргументів «проти» – утворення онкогенних речовин під час такого процесу.

На жаль, закон не забороняє «рідким дим». Більше того, його часто застосовують, поєднуючи із натуральним копченням. Саме тому вкрай важливо уважно вивчати зміст етикетки та склад продукту.

Як розпізнати «рідкий дим»?

Відрізнити рибу, приготовлену за такою технологією, нескладно. Достатньо скористатися певними маркерами, як насторожують. Зокрема:

Занадто різкий запах. У риби, приготовленої «на дровах» – делікатний, м’який аромат.

Пружність – від рідкого диму волокна риби, не тримаючи форму, руйнуються. Якщо такий продукт порізати ножом, він виглядатиме всередині як каша.

Вага. Риба після такої обробки стає важчою на відміну від щільної і сухої після натурального копчення.

Які технології використовує «Вомонд»?

Лише гаряче та холодне копчення. Ніякого «рідкого диму» та хімії. Так забезпечуються унікальні характеристики риби, що у поєднанні із екологічно чистою сировиною, зокрема, дерева твердих порід, надає насиченості кольору та ніжності смаку. Та найголовніше – цей продукт абсолютно безпечний для людини та дуже корисний.

Холодне VS Гаряче копчення риби – що краще? Можна безкінечно сперечатися. Але переможців тут немає. Бо насправді вибір завжди індивідуальний. Він залежить від того, що Вам більше подобається. А як же користь продукту? Обидві технології зберігають унікальні характеристики, вишуканий смак і аромат копченої риби виробництва «Вомонд». І, головне, – ніякого «рідкого диму» та небезпечної хімії. Лише екологічно чиста сировина, сучасні технології і продукт безпечний та корисний для людини.

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

вверх
Зворотній зв'язок


    ×